PROMOCJE
Dywan FRAME PALOMA
Dywan FRAME PALOMA

1 259,30 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 259,30 zł
Dywan CONCRETO TAUPE
Dywan CONCRETO TAUPE

783,30 zł

Cena regularna: 1 119,00 zł

Najniższa cena: 783,30 zł
Dywan ANTIQUE INK
Dywan ANTIQUE INK

694,20 zł

Cena regularna: 890,00 zł

Najniższa cena: 694,20 zł
szt.
 Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3
Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3

1 112,30 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 112,30 zł
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)

999,00 zł

Cena regularna: 1 259,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł

Jak wyczyścić dywan?

jak wyczyścić dywan w domu

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu kilka ciekawych i skutecznych sposobów, które pozwolą Wam zadbać o swój dywan, bez względu na to, z jakiego materiału został on wykonany. Podpowiemy, które dywany można czyścić domowym sposobem, a których czyszczenie należy powierzyć profesjonalistom.

       Jak wyczyścić dywan bawełniany?

       Jak wyczyścić dywan wełniany?

       Jak wyczyścić dywan z wiskozy?

       Jak wyczyścić dywan z wiskozy bambusowej?

       Jak wyczyścić dywan z tencelu?

       Jak wyczyścić dywan wiskozowo-wełniany?

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN BAWEŁNIANY?

 1. Odkurzać ssawką bez szczotki, wykonując delikatne krótkie pociągnięcia.
 2. Rozlane płyny należy natychmiast usunąć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć.
 3. Plamy czyścić zawsze od jej krawędzi do środka.
 4. Plamę należy lekko zmoczyć wodą o temperaturze do 40°C, najlepiej z dodatkiem szarego mydła. Delikatnie potrzeć plamę miękką szczoteczką, myjąc i wypłukując zabrudzenia. Nadmiar wody odciągnąć dłonią oraz papierowym ręcznikiem oraz pozostawić do wyschnięcia. Nie doprowadzać do zamoknięcia dywanu.
 5. W przypadku zamoknięcia dywan suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz przy słonecznej pogodzie.
 6. Nie wolno używać silnych środków chemicznych oraz wybielaczy, należy używać delikatnych środków, które posiadają naturalne PH.
 7. W przypadku trudniejszych zabrudzeń dywan należy przekazać profesjonalnej firmie specjalizującej się w czyszczeniu dywanów.
 8. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.

 

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN WEŁNIANY?

CZYSZCZENIE DYWANU WEŁNIANEGO

 1. Dozwolone tylko profesjonalne czyszczenie dywanu. 

PIELĘGNACJA DYWANU WEŁNIANEGO

 1. Odkurzać delikatnie ssawką bez szczotki, wykonując krótkie ruchy w jednym kierunku. Odkurzanie za pomocą końcówki ze szczotką lub turboszczotką może wzmagać pylenie dywanu i przedłużyć okres pylenia.
 2. Naturalną właściwością dywanów wełnianych jest „pylenie” wełny przez pierwsze kilka miesięcy użytkowania. W późniejszym czasie pylenie zmniejszy się, ale może nadal występować. Jest to naturalne zjawisko polegające na wychodzeniu z dywanu włókien i pojawiające
  się przy eksploatacji wełnianych dywanów. Pylenie nie jest podstawą do reklamacji.
 3. Właściwością dywanów wełnianych jest mechacenie, czyli pojawianie się małych kuleczek wełny na powierzchni dywanu. Jest to naturalne zjawisko polegające na uwalnianiu się od pocierania stopami/meblami z dywanu pojedynczych włókien wełny i zbijaniu się ich w kuleczki. Jest to normalne zjawisko pojawiające się przy codziennej eksploatacji wełnianych dywanów.
  Mechacenie nie jest podstawą do reklamacji. Kuleczki można co pewien czas usuwać ręcznie lub za pomocą golarki.
 4. Rozlane płyny, zabrudzenia należy natychmiast usunąć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć, następnie delikatnie oczyścić zabrudzone miejsce czystą szatką nasączoną małą zimnej wody z szarym mydłem. Nie doprowadzać do zamoknięcia dywanu.
 5. W przypadku zamoknięcia dywan suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.
 6. Nie należy stosować środków chemicznych ani wybielaczy.
 7. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.
 8. Ekspozycja dywanu na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na mocne światło słoneczne.

WARTO WIEDZIEĆ

 1. Wełna reguluje mikroklimat w pomieszczeniach – przyjmuje wilgoć gdy jest jej za dużo oraz oddaje, gdy powietrze staje się zbyt suche.
 2. Wełna jest naturalnie odporna na brud i zabrudzenia ze względu na zawartość naturalnej lanoliny. Dywan będzie wyglądał dobrze przez wiele lat dzięki odpowiedniej pielęgnacji.
 3. Ręcznie wykonane plecione dywany z włókna wełnianego charakteryzują się dużą elastycznością. Dywany podczas eksploatacji mogą zmieniać swój kształt. Np. mocne pociąganie za dywan lub przesuwanie mebli po dywanie może spowodować zmianę jego kształtu.
  Jest to zmiana odwracalna. Ponieważ plecione produkty wełniane są naturalnie rozciągliwe jest to normalne zjawisko i nie podlega reklamacji.
 4. Dywany z kolekcji Handmade zostały wykonane ręcznie, w większości z naturalnych włókien, dlatego każdy z nich jest oryginalny i niepowtarzalny. Z tego względu mogą występować między sobą nieznaczne różnice w kolorystyce, rozmiarze lub wzorze.
  Nie jest to podstawa do reklamacji.

 

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN Z WISKOZY?

CZYSZCZENIE DYWANU WISKOZOWEGO

 1. Dozwolone tylko profesjonalne czyszczenie dywanu.

PIELĘGNACJA DYWANU WISKOZOWEGO

 1. Odkurzać ssawką bez szczotki, wykonując ruchy w stronę ułożenia włosa.
 2. Włókna wiskozy są naturalnie połyskliwe i gładkie w dotyku, dlatego moc ssania podczas odkurzania nie powinna być zbyt duża, aby nie powodować nadmiernego wyślizgiwania się włosia z runa.
 3. Naturalną cechą dywanów wiskozowych jest tzw. pilingowanie się, czyli wychodzenie włókien wiskozy z okrywy runa. Proces pilingowania może być szczególnie nasilony w dywanach strzyżonych oraz w dywanach ze strzyżonymi wzorami, gdzie wysokość runa jest różna.
  Jest to naturalny proces i może trwać do pół roku, nie jest on podstawą do reklamacji. Część z włókien może wychodzić do połowy. Takie włókna należy przycinać nożyczkami.
 4. Włókno wiskozowe źle reaguje na wodę oraz płyny. Rozlane płyny należy natychmiast odsączyć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć. Następnie podnieść włosie palcami, wyprostować i ułożyć zgodnie z kierunkiem ułożenia reszty suchego
  włosia dywanu. Włókno wiskozowe niewyprostowane i nie ułożone w odpowiedni sposób wysychając zostanie w starej pozycji. Runo w miejscu rozlania/plamy, po czyszczeniu wodą i osuszeniu może zmienić swoją sprężystość i inaczej odbijać światło. Stąd miejsce
  po wyczyszczonej wodą plamie może odbiegać wyglądem od reszty dywanu. Jest to naturalna właściwość produktów z wiskozy. Dlatego dozwolone jest tylko i wyłącznie profesjonalne czyszczenie dywanu w punktach z doświadczeniem w praniu dywanów z wiskozy
  najczęściej metodą na sucho. 
 5. W przypadku zamoknięcia dywan suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.
 6. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.
 7. Nie należy stosować środków chemicznych ani wybielaczy.
 8. Ekspozycja dywanu na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na mocne światło słoneczne.

WARTO WIEDZIEĆ

 1. Wiskoza jest to włókno produkowane z celulozy drzew oraz imitujące jedwab. Wiskoza doskonale zastępuje produkty z jedwabiu zachowując jego naturalne właściwości jak połysk oraz bardzo przyjemny, miękki efekt w dotyku.
 2. Ręcznie wykonane dywany z włókna wiskozowego charakteryzują się sprężystością. Dywany podczas eksploatacji mogą nieznacznie zmieniać swój kształt. Np. mocne pociąganie za dywan lub przesuwanie mebli po dywanie może spowodować delikatną zmianę jego kształtu/obrysu. Jest to zmiana odwracalna. Ponieważ dywany wykonane z włókna wiskozowego są naturalnie sprężyste jest to normalne zjawisko i nie podlega reklamacji.
 3. Dywany z kolekcji Handmade zostały wykonane ręcznie, w większości z naturalnych włókien, dlatego każdy z nich jest oryginalny i niepowtarzalny. Z tego względu mogą występować między sobą nieznaczne różnice w kolorystyce, rozmiarze lub wzorze. 
  Nie jest to podstawa do reklamacji.

 

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN Z WISKOZY BAMBUSOWEJ?

CZYSZCZENIE DYWANU Z WISKOZY BAMBUSOWEJ

 1. Dozwolone tylko profesjonalne czyszczenie dywanu.

PIELĘGNACJA DYWANU Z WISKOZY BAMBUSOWEJ

 1. Regularnie odkurzać ssawką bez szczotki, wykonując ruchy w stronę ułożenia włosa.
 2. Włókna wiskozy bambusowej są naturalnie bardzo połyskliwe i gładkie w dotyku, dlatego moc ssania podczas odkurzania nie powinna być zbyt duża, aby nie powodować nadmiernego wyślizgiwania włosia z runa.
 3. Naturalną cechą dywanów z wiskozy jest tzw. pilingowanie się, czyli wychodzenie włókien wiskozy z okrywy runa. Proces pilingowania może być szczególnie nasilony w dywanach strzyżonych oraz w dywanach ze strzyżonymi wzorami, gdzie wysokość runa jest różna.
  Jest to naturalny proces i może trwać do pół roku, nie jest on podstawa do reklamacji.
 4. Część z włókien może wychodzić do połowy. Takie włókna należy przycinać nożyczkami.
 5. Włókno wiskozowe źle reaguje na wodę oraz płyny. Rozlane płyny należy natychmiast odsączyć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć. Następnie podnieść włosie palcami, wyprostować i ułożyć zgodnie z kierunkiem ułożenia reszty suchego włosia dywanu.
  Włókno wiskozowe niewyprostowane i nie ułożone w odpowiedni sposób wysychając zostanie w starej pozycji. Runo w miejscu rozlania/plamy, po czyszczeniu wodą i osuszeniu może zmienić swoją sprężystość i inaczej odbijać światło. Stąd miejsce po wyczyszczonej wodą plamie może
  odbiegać wyglądem od reszty dywanu. Jest to naturalna właściwość produktów z wiskozy. Dlatego dozwolone jest tylko i wyłącznie profesjonalne czyszczenie dywanu w punktach z doświadczeniem w praniu dywanów z wiskozy najczęściej metodą na sucho.
 6. W przypadku zamoknięcia dywan suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.
 7. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.
 8. Nie należy stosować środków chemicznych ani wybielaczy.
 9. Ekspozycja dywanu na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na mocne światło
  słoneczne.

WARTO WIEDZIEĆ

 1. Wiskoza bambusowa jest to włókno produkowane z celulozy bambusowej oraz imitujące jedwab. Wiskoza bambusowa doskonale zastępuje produkty z jedwabiu zachowując jego naturalne właściwości jak elegancki połysk oraz wrażenie aksamitnego dotyku w kontakcie ze skórą.
 2. Wiskoza bambusowa imituje jedwab jeszcze lepiej niż standardowa wiskoza. Dywany z wiskozy bambusowej charakteryzują się większym połyskiem, ponadto są chłodne, aksamitne w dotyku. Idealnie sprawdzą się podczas upalnych dni delikatnie chłodząc stopy.
 3. Wiskoza bambusowa jest surowcem dużo przyjaźniejszym dla środowisku niż zwykła wiskoza ze względu na naturalne właściwości bambusa jak bardzo szybki przyrost rośliny przy mniejszym zużyciu wody do produkcji. Jest również w 100% biodegradowalny.
 4. Ręcznie wykonane dywany z włókna wiskozowego charakteryzują się sprężystością. Dywany podczas eksploatacji mogą nieznacznie zmieniać swój kształt. Np. mocne pociąganie za dywan lub przesuwanie mebli po dywanie może spowodować delikatną zmianę jego kształtu/obrysu.
  Jest to zmiana odwracalna. Ponieważ dywany wykonane z włókien wiskozy bambusowej są naturalnie sprężyste jest to normalne zjawisko i nie podlega reklamacji.
 5. Dywany z kolekcji Handmade zostały wykonane ręcznie, w większości z naturalnych włókiem, dlatego każdy z nich jest oryginalny i niepowtarzalny. Z tego względu mogą występować między sobą nieznaczne różnice w kolorystyce, rozmiarze lub wzorze. Nie jest to podstawą do reklamacji.

 

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN Z TENCELU?

CZYSZCZENIE DYWANU Z TENCELU

 1. Dozwolone tylko profesjonalne czyszczenie dywanu.

PIELĘGNACJA DYWANU Z TENCELU 

 1. Regularnie odkurzać ssawką bez szczotki, wykonując ruchy w stronę ułożenia włosa.
 2. Włókna tencelu są naturalnie połyskliwe i gładkie w dotyku, dlatego moc ssania podczas odkurzania nie powinna być zbyt duża, aby nie powodować nadmiernego wyślizgiwania włosia z runa.
 3. Naturalną cechą dywanów z tencelu jest tzw. pilingowanie się, czyli wychodzenie włókien z okrywy runa. Proces pilingowania może być szczególnie nasilony w dywanach strzyżonych oraz w dywanach ze strzyżonymi wzorami, gdzie wysokość runa jest różna.
 4. Część włókien może wychodzić do połowy. Takie włókna należy przycinać nożyczkami.
 5. Włókno tencelu źle reaguje na wodę oraz płyny. Rozlane płyny należy natychmiast odsączyć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć. Następnie podnieść włosie palcami, wyprostować i ułożyć zgodnie z kierunkiem ułożenia reszty suchego włosia
  dywanu. Włókno tencelu niewyprostowane i nie ułożone w odpowiedni sposób wysychając może pozostać w starej pozycji. Runo w miejscu rozlania/plamy, po czyszczeniu wodą i osuszeniu może zmienić swoją sprężystość i inaczej odbijać światło. Stąd miejsce po wyczyszczonej wodą plamie może odbiegać wyglądem od reszty dywanu. Jest to naturalna właściwość produktów z tencelu.
  Dlatego dozwolone jest tylko i wyłącznie profesjonalne czyszczenie dywanu w punktach z doświadczeniem w praniu dywanów z wiskozy najczęściej metodą na sucho.
 6. W przypadku zamoknięcia dywan suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.
 7. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.
 8. Nie należy stosować środków chemicznych ani wybielaczy.
 9. Ekspozycja dywanu na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na mocne światło słoneczne.

WARTO WIEDZIEĆ

 1. Tencel jest to innowacyjne włókno nowej generacji produkowane z celulozy drzewnej oraz imitujące jedwab. To niesamowite włókno jest delikatne jak jedwab, ale wytrzymałe jak poliester. Jego włókna mają wyjątkowo gładką powierzchnię i niską sztywność włókien.
  Tencel ma również bardzo dobre właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Doskonale zastępuje produkty z jedwabiu zachowując jego naturalne właściwości jak elegancki połysk oraz wrażenie aksamitnego dotyku w kontakcie ze skórą.
 2. Tencel jest surowcem bardzo ekologicznym m.in. ze względu na zastosowanie podczas produkcji tylko organicznych substancji oraz sotsunkowo niskie zużycie wody. Jest również w 100% biodegradowalny.
 3. Ręcznie wykonane dywany z włókna tencelu charakteryzują się sprężystością. Dywany podczas eksploatacji mogą nieznacznie zmieniać swój kształt. Np. mocne pociąganie za dywan lub przesuwanie mebli po dywanie mogą spowodować delikatną zmianę jego kształtu/
  obrysu. Jest to zmiana odwracalna. Ponieważ dywany wykonane z włóknem tencelu są naturalnie sprężyste jest to normalne zjawisko i nie podlega reklamacji.
 4. Dywany z kolekcji Handmade zostały wykonane ręcznie, w większości z naturalnych włókien, dlatego każdy z nich jest oryginalny i niepowtarzalny. Z tego względu mogą występować między sobą nieznaczne różnice w kolorystyce, rozmiarze lub wzorze. Nie jest to podstawą do reklamacji.

JAK WYCZYŚCIĆ DYWAN WISKOZOWO-WEŁNIANY?

PIELĘGNACJA DYWANU WISKOZOWO-WEŁNIANEGO

 1. Odkurzać delikatnie ssawką bez szczotki, wykonując ruchy w stronę ułożenia włosa.
 2. Naturalną cechą dywanów wykonanych z wiskozy i wełny jest tzw. pilingowanie się, czyli wychodzenie pojedynczych włókien. Jest to naturalny proces i może trwać do pół roku, nie jest on podstawą do reklamacji.
 3. Rozlane płyny należy natychmiast usunąć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć.
 4. Nie pocierać plam, plamę czyścić zawsze od jej krawędzi do środka.
 5. Mokrą plamę należy delikatnie zamoczyć w zimnej wodzie, najlepiej z dodatkiem szarego mydła. Delikatnie przeczesać włos dłonią, myjąc go i wypłukując zabrudzenia. Wodę odciągnąć dłonią w kierunku ułożenia włosia i pozostawić do wyschnięcia.
 6. Nie wolno używać silnych środków chemicznych oraz wybielaczy, należy używać delikatnych środków, które posiadają naturalne PH.
 7. W przypadku trudniejszych zabrudzeń dywan należy przekazać profesjonalnej firmie specjalizującej się w czyszczeniu dywanów.
 8. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl