PROMOCJE
Dywan FRAME PALOMA beżowy
Dywan FRAME PALOMA beżowy

1 259,30 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 259,30 zł
Dywan CONCRETO TAUPE
Dywan CONCRETO TAUPE

783,30 zł

Cena regularna: 1 119,00 zł

Najniższa cena: 783,30 zł
Dywan ANTIQUE INK
Dywan ANTIQUE INK

694,20 zł

Cena regularna: 899,00 zł

Najniższa cena: 694,20 zł
szt.
 Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3
Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3

1 112,30 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 112,30 zł
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)

999,00 zł

Cena regularna: 1 259,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł

Dywan na ogrzewanie podłogowe – czy wiesz, jaki wybrać?

Dywan na ogrzewanie podłogowe – czy wiesz, jaki wybrać?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się rosnącą popularnością. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom komfortu cieplnego przy jednoczesnej rezygnacji z obecności kaloryferów. Czy posiadanie takiego systemu grzewczego oznacza jednak rezygnację z ważnego dodatku aranżacyjnego, jakim są dywany? Nie! Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać najlepszy dywan na ogrzewanie podłogowe, aby jednocześnie upiększyć wnętrze i bez przeszkód cieszyć się przyjemnie ciepłą podłogą.

Czy można położyć dywan na ogrzewanie podłogowe?

Dywany na ogrzewanie podłogowe

Jak rozpoznać dywan dostosowany do ogrzewania podłogowego?

Jaki dywan na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Co wybrać – naturalny czy syntetyczny dywan na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe a dywan całoroczny

Czy można położyć dywan na ogrzewanie podłogowe?

Wydawać by się mogło, że ogrzewanie podłogowe wyklucza korzystanie z dywanów. Wszak najlepiej, aby podłoga była nieosłonięta, ponieważ wtedy ciepło rozchodzi się równomiernie i zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli jednak korzystasz z ogrzewania podłogowego, ale marzy Ci się upiększenie wnętrza dywanem, nic straconego! Jak to możliwe? W sprostaniu Twoim oczekiwaniom pomogą specjalne dywany na ogrzewanie podłogowe.

 

DYWANY NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE Z NASZEJ OFERTY

ZOBACZ INNE DYWANY TERMOODPORNE


Dywany na ogrzewanie podłogowe

Wybór odpowiedniego dywanu, który można ułożyć na ogrzewanej podłodze, nie nastręczy trudności, o ile będziesz pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim skup się na produktach przeznaczonych do używania w kontakcie z ogrzewaniem podłogowym. Dywan, który nie został opracowany z myślą o takim wykorzystywaniu, nie będzie kompatybilny z systemem grzewczym.

Grube i ciężkie dywany na filcowym podkładzie znacznie utrudniają rozchodzenie się ciepła z ogrzewania podłogowego, co negatywnie wpływa na efektywność grzania i tym samym obniża poziom komfortu cieplnego we wnętrzu. Warto pamiętać także o tym, że dywany niedostosowane do ogrzewania podłogowego mogą ulec zniszczeniu w kontakcie z wyższą temperaturą paneli i płytek. Odpowiedni dywan na ogrzewanie podłogowe zapewni właściwy obieg ciepła i pozostanie pięknym dodatkiem przez długi czas. 

dywany na ogrzewanie podłogowe

Jak rozpoznać dywan dostosowany do ogrzewania podłogowego?

Wiesz już, że istnieją specjalne dywany na ogrzewanie podłogowe, które cieszą oczy i nie kolidują z systemem grzewczym. Ich identyfikacja w sklepie nie powinna być trudna, ponieważ zazwyczaj posiadają one stosowne oznaczenie w postaci czytelnego piktogramu. Grafika oznaczająca, że dany dywan nadaje się do ułożenia na ogrzewanej podłodze to kwadrat o zaokrąglonych rogach, w którego dolnej części umieszczono poziomą linię, a nad nią trzy faliste elementy symbolizujące promieniowanie cieplne. Piktogram może znajdować się w karcie produktu, w ulotce informacyjnej lub na naklejce umieszczonej na spodzie dywanu. Produkty opatrzone takim piktogramem nie zniszczą się w kontakcie z ogrzewaną podłogą oraz nie zakłócają procesu grzewczego. 

oznaczenie dywanu nadającego się na ogrzewanie podłogowe

Jaki dywan na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Wybierając dywan, który można układać na ogrzewanej podłodze, zdecyduj się na model z krótkim włosiem lub dywan zupełnie gładki. Im cieńszy dywan, tym rozchodzenie się ciepła będzie przebiegało sprawniej. Zwróć uwagę także na spód dywanu. Warto, by był on możliwie jak najbardziej przepuszczalny, aby ułatwić przenikanie ciepła. Kupując dywan na ogrzewanie podłogowe wybierz model lekki i niezbyt gęsto tkany. Dzięki temu sprawisz, że ciepło będzie się rozchodziło równomiernie i bez strat.

DYWANY NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE Z NASZEJ OFERTY

ZOBACZ INNE DYWANY TERMOODPORNE


Co wybrać – naturalny czy syntetyczny dywan na ogrzewanie podłogowe?

Wielbiciele naturalnych wyrobów będą zachwyceni, ponieważ istnieją wełniane dywany na ogrzewanie podłogowe! Dywan wykonany z naturalnych materiałów, z uwzględnieniem użytkowania na ogrzewanych panelach czy płytkach, będzie doskonale spełniał swoje zadanie. Jeśli zdecydujesz się na niezbyt puszysty model wykończony na spodzie przepuszczalnym tworzywem, zyskasz piękną i praktyczną dekorację wnętrza. Jeśli z kolei zależy Ci na jak najlepszych parametrach cieplnych, zdecyduj się na dywan syntetyczny. Syntetyczne dywany na ogrzewanie podłogowe charakteryzują się nieco lepszą przepuszczalnością ciepła niż modele wykonane z naturalnych materiałów.

 jaki dywan na ogrzewanie podłogowe


Ogrzewanie podłogowe a dywan całoroczny

Specjalne dywany na ogrzewanie podłogowe są wyrobami całorocznymi. Co to oznacza? Z takich dywanów można korzystać przez cały rok bez względu na to, czy ogrzewanie jest włączone, czy nie. Część użytkowników ogrzewania podłogowego korzysta z dywanów tylko podczas ciepłych pór roku, niewymagających uruchamiania systemu grzewczego. Posiadają oni zwykłe dywany, które nie nadają się do położenia na ogrzewane zimą panele czy płytki. Tym samym, gdy nadchodzi sezon grzewczy, usuwają dywany z podłóg i ponownie rozkładają je, gdy korzystanie z ogrzewania przestaje być konieczne. To męczące i nieefektywne! Rozwiązaniem tej kwestii są dywany dedykowane do kładzenia na ogrzewanej podłodze. Dzięki nim można cieszyć się dywanami przez cały rok bez względu na to, czy w danej chwili podłoga jest ogrzewana.

dywan a ogrzewanie podłogowe

Podsumowanie

Idealny dywan na ogrzewanie podłogowe przepuszcza ciepłe powietrze i nie ulega zniszczeniu w kontakcie z ogrzanymi panelami i płytkami. Większość dywanów z oferty Living-Home spełnia te kryteria. Jeśli zatem planujesz zakup dywanu wykonanego z myślą o ogrzewaniu podłogowym, zachęcamy do zapoznania z naszymi produktami oznaczonymi właściwym piktogramem.

 

dywany na podłogówkę

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl