
Kategorie
Producent
Kolekcja
Rozmiar
Cena
-
od
do
Dywany miedziane
Dywan miedziany to świetny wybór, gdy zależy nam na stworzeniu wnętrza, które będzie emanowało elegancją, luksusem, a jednocześnie pozostanie ciepłe i przytulne. Nietrudno będzie też do niego dobrać inne elementy wyposażenia. Dywany miedziane dobrze się komponują zarówno z ciemnymi, tradycyjnymi meblami z drewna jak i w nowoczesnym entourage’u.
Dywany miedziane
Dywany miedziane stanowią prawdziwą biżuterię Twojego wnętrza, zdobiąc je i strojąc. Bez wątpienia są silnym akcentem dekoracyjnym, dzięki któremu każde pomieszczenie, w którym miedziane dywany się znajdą, staje się bardziej przytulne i stylowe.
Z czym łączyć dywan miedziany w aranżacji wnętrza? Wszystko zależy od tego, jaki finalnie efekt chcemy uzyskać. W stylistyce nawiązującej do loftowej miedziany dywan może być zestawiany z meblami w kolorze ciemniejszego drewna, bazującymi na mocnych, czarnych, metalowych akcentach. W tak urządzonej przestrzeni dywan pasuje do elementów takich jak: żyrandol typu pająk (z odsłoniętymi żarówkami), kwietnik pełniący również funkcję lampy wiszącej nad wyspą w kuchni oraz postindustrialny okrągły stolik.
Miedziane dywany będą też pięknym dopełnieniem, modnego ostatnio, stylu wabi-sabi, opartego na ręcznie robionych przedmiotach. Rzemieślniczo utkany dywan w odcieniach miedzi ma nierównomierną fakturę i rozmieszczenie plam kolorystycznych, przez co wygląda bardzo unikalnie. Świetnie będzie komponować się z ceramiką użytkową, ręcznie robionymi kaflami w pasie kuchennym czy ozdobnym szkłem. Do tak urządzonego salonu świetnie pasują też designerskie plakaty młodych twórców czy reprodukcje słynnych obrazów, oprawione w ramy w kolorze naturalnego drewna. Dywany miedziane w stylu wabi-sabi wyglądają jak lekko sfatygowane upływem czasu, dzięki czemu wnętrze nabiera większej szlachetności i wdzięku.



Miedziany dywan do salonu
To bardzo uniwersalny element wyposażenia, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzu. Miedziany dywan do salonu w jasnym odcieniu nada pomieszczeniu energii i świeżości, a gdy dołączą pastelowe dodatki, wnętrze stanie się ciepłe i przytulne. Z kolei dywan do salonu w ciemniejszej tonacji znakomicie dopełni pomieszczenie utrzymane w stylu klasycznej elegancji. Jeśli ten aranż wzbogacimy złotymi dekoracjami i gustowną ceramiką, salon będzie emanował wyrafinowanym luksusem i stylem glamour.
Dywan miedziany podstawą aranżacji vintage i retro
Dywany w kolorze miedzi mogą także świetnie wpisywać się w klimaty retro i vintage. Celowe przetarcia, wynikające z założeń producenta, dodają domowym przestrzeniom charakteru i dobrego smaku. Często przewijającym się motywem są orientalne arabeski czy hiszpańskie mozaiki, stylizowane na umyślnie nadgryzione zębem czasu, które prezentują się wyjątkowo ciekawie.
W kategorii dywanów miedzianych sporą ich reprezentację stanowią te tekstylia, które są udekorowane motywami geometrycznymi. Te z kolei znakomicie pasują do wnętrz skandynawskich, ale też tych na wskroś nowoczesnych. Wzory geometryczne występują zazwyczaj w odcieniach szarości i butelkowej zieleni, do których to odcienie miedzi pasują wyjątkowo dobrze. Dywany tak przyozdobione warto łączyć z nowoczesnymi metalowymi kwietnikami, okazałymi roślinami doniczkowymi i miedzianymi obrazami czy przestrzennymi dekoracjami. Dywany miedziane same w sobie stanowią na tyle wyrazisty akcent we wnętrzu, że nie potrzebują wokół siebie zbyt wielu mocnych elementów. Sztuka dekorowania polega na znalezieniu odpowiednich proporcji i harmonii w domowych przestrzeniach.
Dywany miedziane w odcieniach od złota do brązu
Miedziane dywany mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych. Odcienie brązu i ciemnego złota świetnie wyglądają, połączone z nasyconym granatem, ale też zestawione kontrastowo z błyszczącym srebrem. Sam wzór i jego rozmieszczenie na dywanowych włóknach również zasługuje na uwagę. Dywan miedziany może przybrać formę plamy koloru rozlanej niczym farba z brokatem. Może również być jedynie zaakcentowany niewielką liczbą miedzianych włókien, przebiegających w układzie horyzontalnym bądź wertykalnym.