PROMOCJE
Dywan FRAME PALOMA
Dywan FRAME PALOMA

1 259,30 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 259,30 zł
Dywan CONCRETO TAUPE
Dywan CONCRETO TAUPE

783,30 zł

Cena regularna: 1 119,00 zł

Najniższa cena: 783,30 zł
Dywan ANTIQUE INK
Dywan ANTIQUE INK

694,20 zł

Cena regularna: 890,00 zł

Najniższa cena: 694,20 zł
szt.
 Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3
Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3

1 112,30 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 112,30 zł
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)

999,00 zł

Cena regularna: 1 259,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł

Dywany do prania w pralce – praktyczny przewodnik

Dywany do prania w pralce – praktyczny przewodnik

Do niedawna panowało przekonanie, że nie istnieją dywany do prania w pralce. Obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie! W tym artykule podpowiadamy, które dywany nadają się do prania automatycznego w domu oraz jak poprawnie je wykonać.

Tradycyjne pranie dywanów

Dywan do prania w pralce

Jak rozpoznać czy dywan nadaje się do prania w domowej pralce?

Pranie dywanów w pralce – krok po kroku

Pranie dywanów z długim włosiem

Tradycyjne pranie dywanów

Dotychczas dywany najczęściej prano samodzielnie w domu, co polegało na ręcznym myciu i szczotkowaniu włosia z użyciem odpowiednich detergentów. Innymi, aczkolwiek dużo droższymi rozwiązaniami były na przykład zakup i używanie odkurzacza piorącego, skorzystanie z usług profesjonalnej firmy piorącej dywany klientów w ich domach czy oddanie dywanu do pralni. Trudno jednak ukryć, że bez względu na wybór metody prania dywanów, to zadanie pozostawało czasochłonne i uciążliwe, a częstokroć generowało także wysokie koszty. Wobec powyższych sposobów, marzeniem wielu użytkowników stały się dywany do prania w pralce, które można wyczyścić łatwo i szybko, bez angażowania dodatkowych osób czy zwiększania wydatków. Współcześnie istnieją już dywany do pralki, które w bezpieczny sposób można oczyścić na mokro w domowym automacie piorącym.

Dywan do prania w pralce

Producenci, w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klientów, zaczynają udostępniać dywany, które można prać w pralkach automatycznych. Wiele dywanów znajdujących się w ofercie naszego sklepu również ze względu na strukturę włókna i niezwykłe właściwości, nadaje się do zastosowania tej metody czyszczenia.

 

DYWANY Z NASZEJ OFERTY NADAJĄCE SIE DO PRANIA W PRALKACH

 

Jasne dywany są szczególnie narażone na zabrudzenia i w ich przypadku możliwość zastosowania tej metody przywrócenia czystości i świeżości jest szczególnie ważna. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór innych kolorów i wzorów. Jeśli szukasz dywanu, który można prać w pralce sprawdź poniższą stronę.

ZOBACZ WSZYSTKIE DYWANY DO PRANIA W PRALCE

Jak rozpoznać czy dywan nadaje się do prania w domowej pralce?

To proste – po metce i zawartości instrukcji użytkowania! Jeśli znajdziesz w nich symbol pralki oznacza to, że dany produkt można wyprać automatycznie w domu. Pamiętaj jednak, by dokładnie przestudiować całą treść etykiety i instrukcji, ponieważ poza informacją o tym, że dywan nadaje się do prania w pralce, znajdziesz w nich także wiele innych wskazówek. Dzięki nim dowiesz się dokładnie, jak wyprać dywan w pralce, czyli jaką wybrać temperaturę, cykl, opcję wirowania oraz jaki płyn do prania dywanów zastosować. 

dywan do prania w pralce
dywany do prania w pralce
dywany do pralki
dywany które można prać w pralce

Metka od Twojego dywanu oderwała się a instrukcji użytkowania już nie posiadasz? Nic straconego! Nadal możesz sprawdzić, czy Twój dywan można wyprać w pralce. Jeśli jest to model o krótkim, zbitym włosie, z dużym prawdopodobieństwem można oczyścić go w domowym automacie piorącym. Inną właściwością, na którą warto jest zwrócić uwagę, jest materiał – syntetyczne włókna dywanowe, takie jak poliester, lepiej znoszą pranie w pralce niż na przykład dywan bawełniany.

Pranie dywanów w pralce – krok po kroku

Wszystko wskazuje na to, że Twój dywan można wyprać w pralce? Doskonale! Z tego akapitu dowiesz się, jak prać dywan w pralce, aby zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia oraz uzyskać najlepszy możliwy efekt oczyszczenia.

Na początku dokładnie odkurz dywan i, jeśli to możliwe, wytrzep go. Dzięki temu nie tylko oczyścisz jego powierzchnię z większych zanieczyszczeń i kurzu, ale także rozluźnisz włókna. Pomoże to w bardziej skutecznym wypraniu dywanu. Następnie złóż dywan w kostkę lub zwiń go w kulkę i umieść w bębnie pralki. Postaraj się nie prać dywanu z innymi rzeczami – dzięki temu unikniesz ryzyka zafarbowania tkanin czy ich uszkodzenia w wyniku kontaktu z materiałami o różnej strukturze, grubości i twardości.

W kolejnym kroku uzupełnij główny dozownik detergentów – wybierz łagodny środek piorący lub specjalny płyn do prania dywanów w pralce. Podczas wyboru programu, zastosuj się do metki i instrukcji użytkowania dywanu lub zdecyduj się na cykl prania ręcznego albo przeznaczonego dla delikatnych wyrobów. Unikaj nastawiania programów używających gorącej wody – może ona spowodować na przykład skurczenie lub uszkodzenie włókien dywanu. Najbezpieczniejsza do prania dywanu będzie temperatura 30 stopni. Zwróć także uwagę na szybkość wirowania, która nie powinna przekraczać 400 obrotów na minutę.

pranie dywanu w pralce

Po zakończeniu cyklu prania, wyjmij dywan z pralki i rozłóż do wysuszenia w przewiewnym miejscu. Jeśli ciekawi Cię, ile schnie dywan po praniu, to można przyjąć, że przeciętnie od 24 do 48 godzin. Po 72 godzinach od wyjęcia z pralki Twój dywan nadal jest wilgotny? W takiej sytuacji najlepiej upierz go kolejny raz ustawiając wirowanie na 400 obrotów na minutę, a następnie postaraj się suszyć go w miejscu, w którym panuje niska wilgotność powietrza oraz przeciąg. Takie warunki podczas suszeniu dywanów są ważne, ponieważ skracają czas suszenia i zapobiegają rozwojowi pleśni.

Pranie dywanów z długim włosiem

Ciekawi Cię, czy pranie dywanów z długim włosiem w pralce jest możliwe? O ile producent nie umożliwił takiej opcji, to nie mamy dla Ciebie najlepszych wieści. Grube, puszyste dywany, dywany typu shaggy lub inne z długim włosiem nie powinny być pralne w pralce, ponieważ bardzo nasiąkają wodą. Jej odwirowanie przy zalecanej szybkości 400 obrotów na minutę jest mało efektywne. Przemoczony dywan jest ciężki i nieporęczny, a ponadto wymaga bardzo długiego czasu suszenia, podczas którego może dojść do rozwoju pleśni. Z uwagi na powyższą specyfikę, odradza się pranie w pralce dywanów z długim włosiem i typu shaggy.

Podsumowanie

Dywany do prania w pralce cieszą się rosnącą popularnością z uwagi na między innymi szybki i łatwy proces ich automatycznego czyszczenia. Pamiętaj jednak, by zawsze przestrzegać zasad prania podanych przez producenta na metce produktu lub w instrukcji użytkowania. Dzięki temu Twój dywan dłużej zachowa swoje walory estetyczne i pozostanie piękną ozdobą wnętrza. Jeśli szukasz dywanu nadającego się do prania w pralce sprawdź naszą ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl