PROMOCJE
Dywan FRAME PALOMA
Dywan FRAME PALOMA

1 259,30 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 259,30 zł
Dywan CONCRETO TAUPE
Dywan CONCRETO TAUPE

783,30 zł

Cena regularna: 1 119,00 zł

Najniższa cena: 783,30 zł
Dywan ANTIQUE INK
Dywan ANTIQUE INK

694,20 zł

Cena regularna: 890,00 zł

Najniższa cena: 694,20 zł
szt.
 Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3
Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3

1 112,30 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 112,30 zł
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)

999,00 zł

Cena regularna: 1 259,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł

Co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał i nie podwijał?

co zrobić żeby dywan się nie ślizgał

Posiadanie dywanu to przyjemność dla oka i… dla ciała! Dywan umieszczony pod stołem uprzyjemnia posiłek, ponieważ izoluje stopy od chłodnej podłogi. Miło jest także na co dzień stąpać po puszystym dywanie lub usiąść na nim z dziećmi i poczytać im bajki. Te sielskie obrazy psuje jednak skłonność dywanów do podwijania się i przesuwania. Co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał i zawsze pozostawał na swoim miejscu? Odpowiedź w artykule. Niejedna!

Co zrobić, żeby dywan się nie podwijał?

Dywan umieszczony pod stołem w jadalni pięknie dekoruje wnętrze oraz świetnie izoluje stopy od chłodnej podłogi. Zdarza się jednak, że krzesło odsuwane od stołu zahacza o dywan, co bywa kłopotliwe i niekomfortowe. Z czasem taki dywan może zacząć podwijać się na stałe, gdy krzesło często unosi go z podłogi. Co zatem zrobić, żeby dywan się nie podwijał?

Po pierwsze, kup dywan do jadalni o odpowiedniej wielkości. Zanim złożysz zamówienie, przeprowadź prosty test. Usiądź na krześle tak, jak do posiłku, a następnie odsuń się wraz z krzesłem od krawędzi stołu na taką odległość, która pozwoli Ci na wygodne wstanie. Nowy dywan powinien sięgać poza linię odsuniętego krzesła na kilka, a najlepiej kilkanaście centymetrów. Dzięki tej prostej zasadzie sprawisz, że krzesło nie będzie zahaczało o dywan i podwijało go.

Po drugie, jeśli już posiadasz dywan w jadalni i problem z jego podwijaniem nie jest Ci obcy, zainwestuj w porządną, dwustronną taśmę klejącą. Podklejenie dywanu sprawi, że trudniej będzie go zahaczyć krzesłem i unieść nad podłogę. Pamiętaj jednak, że klej na taśmie może pozostawić na odwrocie dywanu i na podłodze nieestetyczne ślady. Z czasem taśma straci swoje właściwości i będzie konieczna jej wymiana na nową.

Czy istnieje sposób, by uniknąć powyższych problemów i mimo to cieszyć się dywanem, który się nie ślizga i nie podwija? Tak! Odpowiedź prezentujemy w dalszej części naszego poradnika.

co zrobić żeby dywan się nie ślizgał

Co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał bez podklejenia?

Dwustronna taśma klejąca ma wiele zalet, w tym pozwala utrzymać dywan w miejscu, ale jej stosowanie bywa kłopotliwe. Ślady i smugi po kleju a także trudności z usunięciem starej taśmy stwarzają problemy. Wyzwaniem jest także dywan, który podwija się i przesuwa np. podczas odkurzania. To irytujące! Co zatem zrobić, żeby dywan się nie ślizgał, ale jednocześnie nie wymagał podklejenia?

Producenci dywanów znają odpowiedź na powyższe pytanie i brzmi ona – dywany z powłoką antypoślizgową. Specjalna, nowoczesna, lateksowa powłoka sprawia, że dywan idealnie przylega do podłogi, co zapobiega przypadkowemu przemieszczaniu się produktu. To rozwiązanie pozwala zapomnieć o ślizganiu się dywanu podczas chodzenia po nim czy odkurzania. Powłoka zapobiega poślizgom, ale nie przywiera do podłogi na stałe – wystarczy unieść dywan, aby swobodnie przenieść go w inne miejsce. Podkład antypoślizgowy nie pozostawia śladów na podłodze, nie widać go także z perspektywy dywanu.

Co zrobić, żeby dywan się nie podwijał?

 

Dywany we wnętrzach pełnią funkcje dekoracyjne oraz praktyczne. Zdarza się jednak, że dywany podwijają się lub przypadkowo przesuwają, co dla ich użytkowników bywa irytujące. Rozwiązaniem dla ww. wyzwań są przede wszystkim: zakup dywanu o odpowiednim rozmiarze, opcja jego podklejenia lub wybór dywanu z powłoką antypoślizgową. Dzięki zaprezentowanym wskazówkom szybko zapomnisz o kłopotach z niechcianą mobilnością Twojego dywanu!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl