PROMOCJA Bon do Home&You // WYSYŁKA GRATIS!

Dywany ręcznie wykonane, wełniane i ich pielęgnacja

14.jpg

Ręcznie wykonane dywany 

WEŁNIANE DYWANY

Proponowane przez nas artykuły wykończeniowe, które zostały wykonane z wysokogatunkowej wełny, wymagają specjalnej pielęgnacji. Dywany z tego materiału są delikatne, puszyste i tkane ręcznie, dlatego jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się ich niezmienionym wyglądem, należy zastosować się do kilku naszych wskazówek. Niezwykle ważne jest to zwłaszcza w pierwszych miesiącach użytkowania. Później dywan „zahartuje się” i będzie można postawić na tradycyjne czyszczenie.

Chcemy, aby nasze artykuły zdobiły Wasze wnętrza w niezmiennej postaci jak najdłużej. W związku z tym poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod pielęgnacji i czyszczenia dywanów wełnianych.


PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE:

 

UWAGA: Przez pierwsze miesiące (zwykle 3 - 4 miesiące) dywany wełniane wiskozowe (ogólnie tkane ręcznie) będą „pyliły wełnę”, czyli „wyrzucały” z siebie nadmiar tkaniny. Jest to naturalna właściwość wszystkich ręcznie tkanych, wełnianych dywanów.

Przykład:

W związku z tym należy zadbać o utrzymanie odpowiedniego porządku i systematycznie odkurzać pomieszczenie, w którym będzie znajdował się dywan. Po upływie tego czasu pylenie zanika i wówczas jedynym wymaganiem staje się standardowe dbanie o czystość. Podczas odkurzania należy zbierać nadmiar włosia plastikową nasadką odkurzacza. Proszę nie używać nasadki ze szczotką, gdyż może to tylko nasilić proces pylenia wełny.

PIELĘGNACJA:

Wełna jest odporna na brud i plamy, jednak wełniane dywany wymagają:

  • systematycznego odkurzania,
  • specjalistycznego czyszczenia co jakiś czas w przeznaczonych do tego celu pralniach, które świadczą usługi prania dywanów wełnianych.

Usuwanie plam:

  • kiedy tylko zauważycie, że na dywanie pojawiła się plama, należy jak najszybciej rozpocząć czyszczenie. Po sprawdzeniu, jaka substancja zabrudziła dywan, polecamy użycie ściereczki lub gąbki z dodatkiem zimnej wody. (Należy pamiętać o temperaturze – ciepła woda spowoduje kurczenie się włókien!). Jeśli plama po winie, kawie czy innej substancji nie znika, można użyć nieco mydła.

Ochrona:

  • dywan należy chronić przed długotrwałą ekspozycją na słońce, w przeciwnym przypadku może nastąpić blaknięcie kolorów,
  • dywan należy chronić przed wilgocią.

ZOBACZ PRODUKTY

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl