PROMOCJE
Dywan FRAME PALOMA beżowy
Dywan FRAME PALOMA beżowy

1 259,30 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 259,30 zł
Dywan CONCRETO TAUPE
Dywan CONCRETO TAUPE

783,30 zł

Cena regularna: 1 119,00 zł

Najniższa cena: 783,30 zł
Dywan ANTIQUE INK
Dywan ANTIQUE INK

694,20 zł

Cena regularna: 899,00 zł

Najniższa cena: 694,20 zł
szt.
 Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3
Dywan SOHO GRAY grafitowy 2x3

1 112,30 zł

Cena regularna: 1 589,00 zł

Najniższa cena: 1 112,30 zł
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)
Dywan INGRID YELLOW (200x300cm)

999,00 zł

Cena regularna: 1 259,00 zł

Najniższa cena: 2 399,00 zł

Dywany ręcznie wykonane, wełniane i ich pielęgnacja

14.jpg

Ręcznie wykonane dywany 

WEŁNIANE DYWANY

Proponowane przez nas artykuły wykończeniowe, które zostały wykonane z wysokogatunkowej wełny, wymagają specjalnej pielęgnacji. Dywany z tego materiału są delikatne, puszyste i tkane ręcznie, dlatego jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się ich niezmienionym wyglądem, należy zastosować się do kilku naszych wskazówek. Niezwykle ważne jest to zwłaszcza w pierwszych miesiącach użytkowania. Później dywan „zahartuje się” i będzie można postawić na tradycyjne czyszczenie.

Chcemy, aby nasze artykuły zdobiły Wasze wnętrza w niezmiennej postaci jak najdłużej. W związku z tym poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod pielęgnacji i czyszczenia dywanów wełnianych.


PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE:

 

UWAGA: Przez pierwsze miesiące (zwykle 3 - 4 miesiące) dywany wełniane wiskozowe (ogólnie tkane ręcznie) będą „pyliły wełnę”, czyli „wyrzucały” z siebie nadmiar tkaniny. Jest to naturalna właściwość wszystkich ręcznie tkanych, wełnianych dywanów.

Przykład:

jak dbać o wełniany dywan

W związku z tym należy zadbać o utrzymanie odpowiedniego porządku i systematycznie odkurzać pomieszczenie, w którym będzie znajdował się dywan. Po upływie tego czasu pylenie zanika i wówczas jedynym wymaganiem staje się standardowe dbanie o czystość. Podczas odkurzania należy zbierać nadmiar włosia plastikową nasadką odkurzacza. Proszę nie używać nasadki ze szczotką, gdyż może to tylko nasilić proces pylenia wełny.

PIELĘGNACJA:

Wełna jest odporna na brud i plamy, jednak wełniane dywany wymagają:

  • systematycznego odkurzania,
  • specjalistycznego czyszczenia co jakiś czas w przeznaczonych do tego celu pralniach, które świadczą usługi prania dywanów wełnianych.

Usuwanie plam:

  • kiedy tylko zauważycie, że na dywanie pojawiła się plama, należy jak najszybciej rozpocząć czyszczenie. Po sprawdzeniu, jaka substancja zabrudziła dywan, polecamy użycie ściereczki lub gąbki z dodatkiem zimnej wody. (Należy pamiętać o temperaturze – ciepła woda spowoduje kurczenie się włókien!). Jeśli plama po winie, kawie czy innej substancji nie znika, można użyć nieco mydła.

Ochrona:

  • dywan należy chronić przed długotrwałą ekspozycją na słońce, w przeciwnym przypadku może nastąpić blaknięcie kolorów,
  • dywan należy chronić przed wilgocią.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl